Přihlásit se

Profesionální monitorovací systém

Díky daru společností TSS Group s.r.o. a Trade FIDES a.s. se bohunická nemocnice stane velmi dobře střeženým zdravotnickým zařízením. 64 ks IP kamer s Full HD rozlišením a dohledové monitorovací centrum za více než 1,2 miliónů korun zásadním způsobem zvýší ochranu osob a majetku ve FN Brno.

Stávající kamerový systém, jež byl v bohunické nemocnici postupně instalován od roku 2005, je tvořen 16 -ti analogovými kamerami propojenými optickými kabely. Kamery jsou zaměřeny zejména na příjezdy do areálu FN Brno a vstupy do budov. Dále jsou monitorovány pokladny, některé nápojové automaty a rampy stravovacího provozu.

Nový systém je tvořen 64 ks IP kamer s Full HD rozlišením, dohledovým monitorovacím centrem se 4 ks LCD monitorů a 1 ks PC určeným k monitorování všech kamer.

Mezi podstatné výhody, které poskytne nemocnici profesionální monitorovací systém, patří možnost získat vysoce kvalitní obraz díky 3 MPx kamerám. Vysoké rozlišení kamer umožňuje zobrazit detaily, buď v živém obraze, nebo v záznamu. Viditelný obraz v noci zajistí kamery přepnutím do nočního režimu spuštěním IR přísvitu. Díky PTZ kamerám je možné přiblížit obraz až do 300 m, což v kombinaci s Full HD zajistí 30 násobný optický zoom. Dohledové centrum budou v tomto případě tvořit čtyři 46 "profesionální monitory s Full HD rozlišením, které jsou přizpůsobeny k použití 24 hodin denně po 7 dní v týdnu.

Činnost kamerového systému bude zprostředkována i za pomoci nástavbového monitorovacího a integračního systému LATIS III PCO od společnosti Trade FIDES, a. s, která v současnosti patří mezi nejvýznamnější dodavatele komplexních bezpečnostních technologií a služeb pro ochranu osob a majetku v České republice. Hlavními přednostmi systému LATIS III PCO je obousměrná komunikace mezi dálkovým dohledem a zajištěnými objekty. To umožňuje okamžitou reakci na příchozí události.

Společnost Trade FIDES a.s. se připojila k daru společnosti TSS Group a Dahua Technology - druhý největší výrobce kamerových systémů na světěv celkové hodnotě 1 224 375,- Kč vč. DPH a darovala FN Brno za 348 000,-Kč vč. DPH instalační projekt včetně bezpečnostního posouzení.

Zdroj: FAKULTNÍ NEMOCNICE BRNO - tisková zpráva 19.5.2015

JoomShaper

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací o souborech cookies.