Přihlásit se

Reakce na článek idnes.cz „Obrana odtajnila audit, který ukázal na předraženou ostrahu skladů" ze dne 29.7.2014, který následně převzala některá další média (např. tv barrandov).

V článku se objevily pochybné informace, které výrazně poškozují naší společnost. Je jasné, že cílem těchto výstupů je ovlivnit některé významné tendry, kterých se právě účastníme. Cílem je vnést chaos a nejistotu do již probíhajících výběrových řízení a ovlivnit tak rozhodnutí zadavatelů.

Informace, které se objevily v článku redaktora Petra Vašků, jsou vytržené z kontextu a jsou účelové a zavádějící. Zmiňovaný audit KPMG není auditem v pravém smyslu slova, ale forenzní zprávou, která hodnotila jen část kontraktu. Autor si v první řadě plete zakázky Ministerstva obrany. Zpráva KPMG hodnotí část kontraktu na ostrahu dvou skladů, který končí v roce 2019. Nikoliv kontrakt na hlídání skladů z let 2003 až 2013. Další zcela nepodloženou fabulací autora je informace, že zakázky na technické střežení objektů Ministerstva obrany ČR jsou předražené a že byly získány v rozporu se zákonem. Podle zveřejněných informací je cena za dodané technologie údajně až třikrát vyšší, než je cena obvyklá. V celém materiálu ale nikde není ani zmínka o tom, že tato cena není pouze cenou za dodávku technologie, ale i za její udržování, servisování, opravy, revize a obnovu v průběhu celé doby trvání smlouvy. Zcela nepravdivá je rovněž informace, že „na základě závěrů auditu nevýhodnou smlouvu prověřuje policie." Skutečnost je taková, že před takřka dvěma roky začal útvar ÚOKFK vyšetřovat některé armádní zakázky. Nikoliv firmu Trade Fides, ale pracovníky MO, zda např. nepochybili při zadávání výběrových řízení. Podobných zavádějících informací je v článku redaktora Vašků bohužel ještě mnohem více.

Takovými mediálními výstupy se cítíme značně poškozeni a jsme přesvědčeni, že nám mohou způsobit významné škody. Jsme připraveni se těmto atakům bránit všemi zákonnými prostředky.

JoomShaper

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací o souborech cookies.