Přihlásit se

PZTS -poplachové zabezpečovací a řídící systémy      EPS - systém elektrické požární signalizace      CCTV-uzavřený televizní okruh      EKV -elektronická kontrola vstupu      MZS -mechanické zábranné systémy      PS -perimetrické systémy      SK - strukturovaná kabeláž      GNS - grafické nadstavbové systémyLATIS SQL

integruje a monitoruje bezpečnostní technologie, které se používají při ochraně budov, technologických areálů i všech ostatních objektů, které je potřeba chránit. Je rozsáhlým modulárním systémem, který je možné skládat podle potřeb uživatele. Prostřednictvím různých komunikačních kanálů (Morse Radio, telefon, SMS, GPRS, LAN, RS232, RS485) umožňuje připojení mnoha technologií a integruje tyto autonomní systémy do jednoho celku. Je možné jej využít jako lokální grafickou nadstavbu, nebo jako dálkový dohled objektů (PCO). Samozřejmá je i kombinace uvedených variant. Tato integrace přináší uživateli komfort umožňující efektivní provoz a správu systémů z jednoho pracoviště, na kterém jsou všechna data a informace přístupná v jednotné srozumitelné podobě a předkládá obsluze přehlednou, jednoduchou a efektivní formu střežení objektů podpořenou grafickým zobrazením sledovaných událostí.

Hlavními přednostmi systému LATIS SQL je obousměrná komunikace mezi dálkovým dohledem a zabezpečenými objekty, která umožňuje okamžitou reakci na příchozí událost. Díky této vlastnosti je možné dálkově spravovat takřka jakýkoliv stav, který je v objektu řízen jednotkou bezpečnostního systému. Vypnutí poplachové sirény, odvolání poplachu, otevření dveří, nebo nastavení opakujících se událostí (např. „zastřežení – odstřežení“ objektu v požadovaný čas) je možné provádět díky LATIS SQL vzdáleně. Vybraná zařízení zapojená v monitorovaném objektu (např. objektové zařízení PZL-10) je dokonce možné vzdáleně aktualizovat, např. zasláním nového firmware.

Integrační a monitorovací systém Latis SQL byl vyvinut na základě nejaktuálnějších HW i SW technologií a patří k nejprogresivnějším produktům lídra na trhu bezpečnostních technologií, společnosti Trade FIDES, a.s., které v uplynulých letech společnost ve svém brněnském centru vyvinula. Do produktu byly převzaty všechny důležité vlastnosti, které se osvědčily již u jeho předchůdce - systému LATIS SQL, který si vydobyl renomé při provozu na mnoha komerčních instalacích, i při ostraze strategických armádních objektů.

Hlavním úkolem systému LATIS SQL je zajistit integraci a monitoring všech technologií, které se v současné době používají k provozu v moderních budovách a technologických areálech. Těmito technologiemi jsou například elektronické zabezpečovací systémy (PZTS), elektronické požární systémy (EPS), systémy elektronické kontroly vstupu (EKV), systémy MaR (ventilace a klimatizace, výtahy atd.), uzavřené televizní okruhy (CCTV) a další.

Pro efektivní funkci budovy nebo areálu jako celku je nejdůležitější dosáhnout jednak integraci všech systémů do jednotného a pro obsluhu přehledného a srozumitelného informačního systému a jednak umožnit vzájemnou vazbu informací mezi systémy tak, aby události identifikované jedněmi systémy vyvolávaly logické reakce jiných systémů.

Skutečné propojení činností jednotlivých systémů přináší teprve řídicí systém LATIS SQL, který propojením s uvedenými technologiemi prostřednictvím jejich komunikačních kanálů integruje systémy do jednoho celku. Tato integrace přináší uživateli komfort umožňující efektivní provoz a správu z jednoho pracoviště, na kterém budou všechna data a informace přístupná v jednotné srozumitelné podobě.

Systém LATIS SQL je rozsáhlým modulárním systémem, který je možné sestavit podle potřeb uživatele. Je možné jej využít jako lokální grafickou nadstavbu nebo jako dálkový dohled objektů (PCO) s různými komunikačními kanály. Systém lze využít také jako kombinaci uvedených variant.


PREZENTACE LATIS SQL

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
JoomShaper

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací o souborech cookies.