Přihlásit se

PZTS -poplachové zabezpečovací a řídící systémy      EPS - systém elektrické požární signalizace      CCTV-uzavřený televizní okruh      EKV -elektronická kontrola vstupu      MZS -mechanické zábranné systémy      PS -perimetrické systémy      SK - strukturovaná kabeláž      GNS - grafické nadstavbové systémyEPS

Systém elektrické požární signalizace (EPS) je soubor zařízení sloužící k včasné detekci požáru v objektu, upozornění přítomných na požární nebezpečí, ovládání navazujících požárních zařízení a signalizaci poplachových stavů do místa s trvalou ostrahou.
 
Systém elektrické požární signalizace EPS je technologickým zařízením, které řeší ochranu objektů před ničivými účinky požáru jeho včasnou identifikací a lokalizací. Skládá se z detektorů, vyhodnocovací ústředny a z koncových zařízení, které informuje uživatele nebo hasičský záchranný sbor (HZS) o vzniku požáru. Detektory požární signalizace pracují na různých fyzikálních principech - vyhodnocují optické, ionizační nebo teplotní parametry prostředí, ve kterém jsou umístěny. Jsou konstruovány tak, že umožňují na základě speciálně vyvinutých algoritmů spolehlivě reagovat na všechny typy hořícího materiálu a jejich konstrukce prakticky eliminuje vznik falešných poplachů. Mimo těchto tzv. automatických hlásičů jsou na únikových trasách z objektů používány ruční tlačítkové hlásiče požáru.
 
Jednotlivé hlásiče požáru jsou připojeny do linek. Tyto linky jsou napojeny na ústřednu EPS. Ústředna zajišťuje komunikaci s jednotlivými hlásiči požáru a aktivaci výstupních obvodů pro ovládaná koncová zařízení. Na čelním panelu ústředny jsou obsluze nabízeny informace o celkovém stavu systému a případném požáru v objektu s detailní lokalizací.
 
Ovládaná koncová zařízení mohou být sirény, majáky, objektová zařízení pro přenos informací z ústředny EPS na HZS. Dále je možné ovládat požární dveře a požární uzávěry, technologická zařízení, případně dávat informace pro automatické samozhášecí systémy.

Na systém EPS je možné navázat systém ozvučení objektu, který v případě požáru a jiných mimořádných událostí slouží jako evakuační rozhlas.


 

ESSER ESSER

Výrobky značky ESSER nabízí komplexní koncepci požární ochrany a systémy hlasové signalizace pro širokou škálu aplikací a budov. Odbornost a nadšení pro inovace spolu s konzistentní strategie na trhu a orientace na zákazníka se vyznačuje úspěšným rozvojem této tradiční značky již více než čtvrt století.

BOSCH BOSCH

Firma BOSCH přináší do zabezpečovacích technologií novou úroveň prostřednictvím Local Security Network - LSN. Tato síťová technologie umožňuje propojit všechny druhy detektorů a hlásičů na jediné vedení.

ZETTLER ZETTLER

Společnost Tyco Fire & Integrated Solutions s.r.o. dodává široký sortiment systémů elektrické požární signalizace (EPS) tradičních značek ZETTLER nebo Control Equipment z produkce divize Tyco Safety Products, jednoho z největších světových výrobců a dodavatelů bezpečnostních systémů.

SIEMENS SIEMENS

Společnost SIEMENS vyrábí inteligentní protipožární systémy zahrnující výkonné panely, spolehlivé detektory a celou řadu periferií. Značka Siemens je po celém světě synonymem pro kvalitu, design, inovace a spolehlivost – všechny tyto hodnoty jsou ztělesněny v uceleném portfoliu zabezpečovacích produktů.

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
JoomShaper

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací o souborech cookies.